جدیدترین اخبار صنعت راه سازی

اخبار صنعت ماشین

بهرام شکوری بر این باور است که قانون فعلی معادن ابهامات و نواقصی دارد که لازم است برای بهبود وضعیت معدن و صنایع معدنی اصلاح شود. به گفته شکوری، در همین رابطه کمیسیون معدن اتاق ایران کمیته‌ای را متشکل از انجمن‌های این حوزه، وزارت صمت و دیگر نهادهای مرتبط ایجاد کرده و طی نشست‌هایی به بررسی موضوع می‌پردازد.

فعالان بخش‌خصوصی در «کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران» اصلاحات پیشنهادی درمورد قانون معادن را بررسی کردند. رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران در این نشست با نگاه به الزامات «اشتغال‌زایی» و «افزایش میزان صادرات غیرنفتی» در کشور، بخش معدن را یکی از مهم‌ترین بخش‌های مولد برای حل چالش‌های اقتصادی موجود دانست. بهرام شکوری بر این باور است که قانون فعلی معادن ابهامات و نواقصی دارد که لازم است برای بهبود وضعیت معدن و صنایع معدنی اصلاح شود. به گفته شکوری، در همین رابطه کمیسیون معدن اتاق ایران کمیته‌ای را متشکل از انجمن‌های این حوزه، وزارت صمت و دیگر نهادهای مرتبط ایجاد کرده و طی نشست‌هایی به بررسی موضوع می‌پردازد.

 

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران، در ادامه با تاکید بر توسعه معدن و ارتقای سهم آن در تولید ناخالص داخلی کشور، گفت: «یکی از حوزه‌هایی که می‌تواند در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی موفق عمل کند، بخش معدن است که البته برای تحقق این هدف ضرورت دارد پیش‌نیازهای آن مهیا شود. زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری، مهم‌ترین مساله‌ای هست که در روند اصلاح قانون مورد توجه قرار گرفته است.» شکوری افزود: «سرمایه‌گذاری، امنیت اقتصادی می‌طلبد که این مهم از طریق قوانین و بخشنامه‌های ثابت امکان‌پذیر می‌شود؛ کمیته اصلاح قانون معدن در روند پیگیری اصلاحات این موضوع را مدنظر قرار داده است.»

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران مساله حقوق دولتی را جزو چالش‌های جدی در بخش معادن دانست و اظهار کرد: برای جلوگیری از ادامه اعمال سلیقه دولت در تعیین این حقوق به‌صورت سالانه، عددی مشخص شد که براساس تغییر قیمت‌های جهانی و برخی تحولات خاص، این رقم قابل تغییر است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دوبی گفت: بخش معدن و صنایع معدنی ایران دارای فرصت سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری است که سرمایه گذاران بین المللی می توانند به آن وارد شوند.

گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو) حاکیست، مهدی کرباسیان روز دوشنبه در هجدهمین کنفرانس بین المللی فولاد و سنگ آهن خاورمیانه در دوبی (امارات متحده عربی) طی سخنانی مزیت های سرمایه گذاری در بخش معدن ایران را برای سرمایه گذاران بین المللی تشریح کرد.

برپایه این گزارش، فرصت سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری در بخش معادن و صنایع معدنی ایران همزمان با این کنفرانس به شرکت ها و موسسه های سرمایه گذاری بین المللی ارایه شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در این نشست که با حضور مدیران شرکت های بزرگ فولادسازی و سرمایه گذاران بین المللی برپا شده، به ارایه جزئیات طرح های توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی ایران به ویژه در حوزه سنگ آهن و فولاد پرداخت.

کرباسیان اظهار داشت: سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری برای توسعه و اجرای طرح های مختلف در زمینه سنگ آهن، زغالسنگ، فولاد، مس، آلومینیوم، طلا، منیزیوم و غیره انجام می شود.

وی یادآور شد: تاکنون ایمیدرو 17 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه های مختلف انجام داده و سرمایه گذاریهای انجام شده، ایجاد 70 هزار شغل را به دنبال داشته است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، ضمن تشریح اهداف و برنامه های مرتبط با توسعه صنعت فولاد در ایران برای سال 2025 ( 1404) گفت: ارتقای ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن از 24 به بیش از 66 میلیون تن، گندله سازی از 21 به 82 میلیون تن و همچنین افزایش ظرفیت تولید فولاد خام از 16 به 52 میلیون تن به عنوان اهداف کلان برنامه ها در ایران به شمار می آید.

وی تصریح کرد: براساس سند چشم انداز میزان مصرف فولاد در ایران به 46 میلیون تن می رسد که درنتیجه فرصت 6 میلیون تنی برای صادرات به کشورهای خاورمیانه و اتحادیه اروپا ایجاد خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، ایران با اجرای طرح های در دست اجرای فولاد، به بزرگترین تولیدکننده فولاد به روش احیای مستقیم (آهن اسفنجی)در جهان تبدیل خواهد شد.

کرباسیان خاطرنشان ساخت: ظرفیت تولید فولاد خام ایران تا سال 2019 به 40 میلیون تن افزایش می یابد که این امر سبب می شود تا همچنان عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد در خاورمیانه را حفظ کند.

به گفته، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت بخشی از سرمایه گذاری مورد نیاز در زمینه های فولاد، زغالسنگ و طرح های زیرمجموعه مربوطه شامل نیروگاه و غیره به ترتیب 4.7 میلیارد دلار، 400میلیون دلار و یک میلیارد و 50 میلیون دلار است.

کرباسیان، هزینه تولید فولاد در ایران را بین 280 تا 320 دلار ذکر کرد که این رقم سود 27 درصدی را برای سرمایه گذاران به دنبال خواهد داشت.

رییس هیات عامل ایمیدرو، وجود نیروی کار متخصص، سهم 25 درصدی از بازار بزرگ خاورمیانه، دسترسی به جاده های مناسب، وجود مصرف کنندگان بزرگ در اطراف ایران، در اختیار داشتن انرژی گاز و مناطق ویژه اقتصادی بدون مالیات و وجود امنیت بالا در منطقه خاورمیانه به عنوان ویژگی های شاخص کشور ایران برای سرمایه گذاری در صنعت فولاد ذکر کرد.

کرباسیان در پایان اجرای برنامه های توسعه اکتشاف در ایران را اطلاع رسانی کرد و گفت: قرار است طی مدت سه سال 200 هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور تحت پوشش اکتشافات زمین شناسی برای شناخت ذخایر معدنی قرارگیرد.

براساس این گزارش، محسن صالحی نیا در جمع روسای سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها، افزود: نقدینگی جاری مورد نیاز بخش صنعت و معدن در سال 1393 بالغ بر 216 میلیارد تومان است که با احتساب تامین 30 درصد آن توسط شرکت های تولیدی و از منابع سهامداران خود، رقم مورد نیاز به عنوان تسهیلات بالغ بر 150 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی، ارزش تولیدات صنعتی و معدنی را تا پایان سال جاری 430 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: افزایش نرخ نهاده های تولید و بهره برداری از ظرفیت ها و طرح هایی که در سال آینده به بهره برداری می رسند، ارزش تولیدات برای سال آینده به میزان 600 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.


صالحی نیا، اهم اقدامات معاونت امور صنایع در جهت تسهیل و روان سازی امور تولید را یادآور شد و گفت: افزایش مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی از حساب ذخیره ارزی به دو برابر آن در حال حاضر در مرحله نهایی ابلاغ دستورالعمل از طرف بانک مرکزی قرار دارد.

وی اضافه کرد: بازنگری در عوارض کالاهای صادراتی و کاهش اقلام مشمول پرداخت عوارض از 31 به 17 قلم و کاهش میزان عوارض چهار قلم از دیگر اقدامات این معاونت برای روان سازی امور تولید است.

به گفته این مقام مسئول، بازنگری و تسهیل در شرایط واردات ماشین آلات دست دوم معدنی، اصلاح ماده 11 مصوبه دولت در زمینه تسهیل تعیین تکلیف بدهی های معوق مبنی بر امهال 6 ماهه، تقسیط پنج ساله و بخشش قسمتی از وجه التزام تاخیر و تسهیل در امر واردات مواد اولیه و کالاهای واسطه ای واحدهای تولیدی از جمله اقدامات و فعالیتهای این معاونت محسوب می شود.
معاون امورصنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: با توجه به محدودیت زمانی تا پایان سال جهت جذب سرمایه در گردش ریالی صندوق توسعه ملی، سازمانهای استانی تلاش و پیگیری جدی داشته باشند تا پرونده های موجود در بانکهای عامل استانی سریعتر نهایی و پرداخت تسهیلات انجام پذیرد.

وی پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و حتی الامکان رفع آنها با اختیارات مقامهای استانی، رعایت دقیق دستور العمل های ابلاغی جهت تعیین نیاز واحدهای تولیدی به مواد اولیه پتروشیمی را از دیگر موضوعاتی دانست که این سازمانها باید به آن توجه داشته باشند.

جوی گلوبال دومین سازنده بزرگ تجهیزات معدنی در آمریکا است که در ارتباط با خرید یک شرکت در چین هدف تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قرار گرفته است.

به گزارش ماین نیوز، این تحقیقات مربوط به خرید شرکت بین المللی ماشین آلات معدنی چین به قیمت حدود یک میلیارد دلار و مسائل حسابداری مربوط به آن است.

جوی گلوبال در بیانیه ای ابراز اطمینان کرد این تحقیقات تاثیر منفی بر نتایج فعالیت این شرکت یا موقعیت مالی آن نخواهد گذاشت. این شرکت که بزرگترین تولیدکننده تجهیزات معدنی زیرزمینی جهان است، تاکید کرد در این تحقیقات همکاری می‌کند.

کاترپیلار که بزرگترین سازنده تجهیزات معدنی در جهان است، هفته گذشته اعلام کرد در ارتباط با خرید 8.6 میلیارد دلاری شرکت Bucyrus از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا احضاریه دریافت کرده است. 

ليوگانگ كه پيشروي جهاني در توليد تجهيزات و ماشين آلات سنگين در كلاس جهاني است، 21 دستگاه را در نمايشگاه بين‌المللي bauma China 2014 به نمايش خواهد گذاشت.

به گزارش ماين نيوز، ليوگانگ كه در دو سال گذشته اقدام به بهينه كردن خط محصولش كرده است، در اين نمايشگاه خط توليد كامل محصولاتش و راهكارهاي جامع خود را به نمايش خواهد گذاشت.

ماشين آلاتي كه اين شركت به نمايش خواهد گذاشت شامل لودر چرخدار، بيل مكانيكي، غلطك، موتور گريدر، كرين، بكهو لودر، سنگ شكن سيار و تجهيزات معدني خواهد بود.

اين نمايشگاه در مركز نمايشگاه بين المللي جديد شانگهاي از 25 تا 28 نوامبر برگزار خواهد شد. 

Page 1 of 3
سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸

آمار سایت

بازدیدکنندگان امروز:26
بازدیدکنندگان دیروز:72
بازدیدکنندگان این ماه:1114
کل بازدیدکنندگان:135749

تماس با ما

  • آدرس فروشگاه: تهران، خیابان قزوین، نرسیده به دوراهی قپان، روبروی بانک رفاه، پلاک 867
  • تلفن فروشگاه: 55721419  - 55738172 - 021
  • آدرس دفتر: تهران، اتوبان نواب صفوی، ساختمان الوند یک، واحد 102
  • تلفن دفتر: 18-55425317 - 021
  • ایمیل: info@iranmachineco.com

 

آدرس پستی