دانستنی های ماشین آلات

دانستنی های ماشین آلات

“یوهان ژنگ” به تازگی نمونه هایی از یک کامیون آینده را ارائه کرده است که قرار است در سال ۲۰۳۰ وارد خیابان ها شود و به کمک آن هایی بیاید که نیازمند جابهجا کردن وسایل سنگین هستند.”یوهان ژنگ” به تازگی نمونه هایی از یک کامیون آینده را ارائه کرده است که قرار است در سال ۲۰۳۰ وارد خیابان ها شود و به کمک آن هایی بیاید که نیازمند جابهجا کردن وسایل سنگین هستند.
این طراح پیش بینی می کند در آینده شهرها به سه بخش تقسیم شوند: بخش اول در بالای ساختمان ها برای خودروهای تندرو اتوبان ساخته می شود. بخش دوم همان زمین است که خودروهای آرام و مردم حضور دارند و زیر زمین هم که مترو عبور می کند.

کامیون های که او طراحی کرده است برای دو حالت اول و دوم ساخته شده اند. این کامیون ها “کندوعسل” نامگذاری شده اند و دارای امکانات خاصی مانند کنترل از راه دور هستند.
طراح اعتقاد دارد خودروهای پیشنهادی او به سرعت فراگیر می شوند و مردم قادر خواهند بود آن ها را با استفاده از اینترنت فراخوانی کنند و سپس بارها خود را سوار آن کرده و به سمت مقصد راهیش کنند تا او خودش راه را پیدا کند.
این خودرو همچنین می تواند در اتوبان های سرعت نیز رفته و پابه پای سریع ترین خودروهای دنیا حرکت کند. البته روی زمین تنها برای رفاه حال عابرین اماده حرکت می کند.

این خودرو به صورت خودکار از اینترنت هدایت می شود و همه آن ها در مراکزی به نام کندوی مرکزی پارک می شوند و هنگام فراخوانی از آن نقطه حرکت کرده و سمت درخواست کننده حرکت می کنند. این طرح قرار است توسط ولو اجرا شود.

یک بیل مکانیکی از طریق نیروی دیزل کار می کند، زیرا اسب بخارهای بالایی تولید می کند و برای فعالیت های سنگین بسیار مناسب می باشد. قدرت نیروی این دستگاهها شبیه به قدرت موجود در تانکها یا مخازن می باشد که نیروی موتورهای هیدرولیکی افزایش می یابد و بازوی بیل را بالا می آورد. تمام این نیرو توسط موتور دیزل تهیه می شود و کنترل آن برای حرکت از طریق اپراتور موجود در کابین اناجم می شود.  اپراتور از پدالهایی استفاده می کند و از اهرم هایی برای حرکت به جلو و عقب استفاده می کند.

بازوی بیل مکانیکی

بازوی بیل مکانیکی به قسمت پائین شاسی وصل شده است و دارای سه پیستون هیدرولیک از جنس فولاد می باشد. این بازو دو قسمت اصلی  و یک سطل دارد. دو قسمت اصلی توسط لولا به هم وصل شده است و یکی از پیستونها در قسمت زیرین یکی از قسمتهای اصلی قرار گرفته است و پیستون دیگر در قسمت بالای قسمت اصلی دیگر قرار گرفته است.  زمانی که اولین پیستون کشیده می شود، میله ای بر خلاف بازوی بیل کشیده می شود و بلند می گردد و باعث گسترش قسمت اصلی بیل مانیکی می شود. بازوی دوم بیل بعد از این حرکت شروع به کشیده شدن می کند و قسمت دوم بیل مکانیکی را بالا و پائین می برد. پیستونهای اضافی هیدرولیک سطل (فضای بلند کردن اجسام) را به جلو و عقب حرکت میکند و بازوی اصلی بیل شروع به کندن زمین می کند.

ترجمه: سایت صنعت www.sanat.me

بیل های مکانیکی ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی سنگینی هستند که شامل بازوی مفصلی، باکت و کابین چرخان (اتاقک هم گفته می شود) می شوند. محل کابین در بالای سر شاسی چرخ دار یا زنجیری است. بیل مکانیکی کابل دار از وینچ ها و طناب های آهنی برای انجام حرکت ها استفاده می کند. آنها ادامه  تکامل طبیعی بیل های بخار هستند. تمام حرکت ها و عملکردهای بیل هیدرولیکی با استفاده از مایع هیدرولیکی، سیلندرهای هیدرولیکی و موتورهای هیدرولیکی انجام می شود. به علت به کار اندازی خطی سیلندرهای هیدرولیکی، شیوه عمل آنها در اساس متفاوت از بیل مکانیکی کابلی است.

به بیل های هیدرولیکی، بیل مکانیکی و حفار نیز گفته می شود. به بیل مکانیکی چرخ زنجیری نیز گاهی اوقات بیل مکانیکی زنجیری می گویند. بیل مکانیکی های چرخ دار نیز گاهی اوقات با عنوان بیل مکانیکی چرخ لاستیکی شناخته می شوند.

از بیل های مکانیکی برای بسیاری از کارها استفاده می شود:

 • حفر کانال، گودال، زیرسازی
 • حمل مواد
 • برش توسط ادوات هیدرولیکی
 • تخریب
 • گود برداری برای ساخت ساختمان
 • خاک برداری
 • تسطیح زمین
 • معدنکاری
 • لایروبی رودخانه ها

بیل های مکانیکی در اندازه های مختلفی وجود دارد. بعضی از کوچکترین بیل های مکانیکی وزنی معادل ۹۳۰ کیلوگرم دارند در حالی که بعضی از بزرگترین بیل های مکانیکی در دسترس وزنی معادل ۹۷۹۹۹۰ کیلوگرم دارند. موتورهای بیل مکانیکی باعث حرکت پمپ های هیدرولیکی می شود که معمولا سه پمپ هستند که دو پمپ اصلی برای تامین روغن در فشار بالا به کار می رود در حالی که پمپ سومی دارای فشار پایین تری هستند. دوبخش اصلی بیل مکانیکی شامل شاسی و کابین است.

منبع: سایت صنعت www.sanat.me

به گزارش خبرگزاری زنان ایران ، ملیحه حلاوتیان تنها بانوی وارد کننده ماشین آلات سنگین که قصد ورود به عرصه تولیدات را نیز دارد ، در گفت و گو با خبرنگار ایونا گفت : حدود 27 سال است که در زمینه واردات ماشین فعالیت می کنم ، در 8 سال اخیربه طور مستقیم در زمینه واردات ماشین آلات سنگین فعال هستم  و نمایندگی انحصاری شرکت یانگ من را در ایران به عهده دارم.

وی با بیان اینکه به لطف خدا به زودی خط تولید ماشین آلات سنگین را نیز در کشور راه اندازی خواهیم کرد ادامه داد : تحصیلات خود را در زمینه مهندسی خاک شناسی به پایان رساندم، به دلیل اینکه پدرم درزمینه صادرات ماشین فعالیت می کرد، من نیز به چون تنها فرزند خانواده بودم به شغل پدرگرایش پیدا کردم و از سن 23 سالگی، حدودا سال 1361 وارد این کار شدم.

اولین بانوی وارد کننده ماشین آلات سنگین در خصوص مشکلاتی که در زمینه فعالیت در این حرفه پیش روی وی قرار گرفته است، نیز گفت: اصولا زنان در حوزه فعالیت صنایع سنگین و دیزلی کمنر وارد می شوند، برای اکثر خودرو سازان مرد و حتی سازمانهای دولتی حضور یک سرمایه گذار زن دراین بخش بسیار مایه تعجب بود.

در اکثر موارد با جبهه گیریها و سنگ اندازی هایی سعی در منصرف کردن من از فعالیت در این عرصه را داشتند اما من به لطف خدا هر سدی را تبدیل به پل کردم و الان در جایی قرار گرفتم که وقتی به عقب برمی گردم و به گذشته نگاه می اندازم از عملکرد خود رضایت دارم.

حلاوتیان با بیان اینکه هرمشکلی که در مسیر پیشرفت من در این عرصه بوجود می آمد مرا به تلاش و کوشش بیشتر امیدوارتر می ساخت.

مدیرعامل شرکت باران خودرو پرشیا با بیان اینکه از جایگاه خودم راضی هستم، اما هنوز به ایده آل خود نرسیدم تصریح کرد : اگر احساس کنم به همه خواسته هایم رسیدم شاید در مسیر موفقیتم متوقف شوم، هنوز خیلی ایده ها، آرزو ها و خواسته ها در ذهنم وجود دارد که تلاش می کنم آنها را به مرحله عمل تبدیل کنم.

وی در حالی که از وضعیت زندگی و جایگاه خود در جامعه  ابراز رضایت کرد اظهار داشت : از ساعت 7 صبح تا ساعاتی از شب در دفتر خود مشغول پیگری امورهستم شب ، هنگامی که روزم را مرور می کنم از عملکرد خود رضایت دارم و از اینکه توانسته ام قدم مثبتی برای کشورم و آینده جوانان این مرزو بوم بردارم خدا را شکر می کنم و خستگی ام بر طرف می شود.

حلاوتیان در ادامه با بیان توصیه هایی به زنان کشوردرخصوص حضور در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی گفت: با پشتکار و توکل به خدا می توان به همه آروزها دست یافت، زنان با حفظ جایگاه اصلی خود در خانواده می توانند به عنصری فعال و مناسب برای جامعه تبدیل شوند.

وقتی برای کسب نمایندگی شرکت در خارج ازایران  به سر می بردم برای نمایندگان شرکت مقابل خیلی جالب بود که یک زن ایرانی تقاضای کسب نمایندگی را دارد ، از اینکه توانستم به عنوان یک زن ایرانی وارد عرصه رقابت با سایر افراد شوم  به خودم می بالم.

یادآورمی شود حلاوتیان علاوه بر انتخاب به عنوان یکی از زنان کارآفرین به عنوان بانوی برگزیده در هفته بزرگداشت زن از رییس جمهور لوح تقدیر دریافت کرد.

باطری لیفتراک

اختصاصی سایت صنعت - هر روز بیشتر و بیشتر، کسب و کارها، لیفتراک های احتراق داخلی خود را به لیفتراک های برقی تغییر می دهند که همین امر چالش های جدیدی را برایشان ایجاد کرده است. این مقاله کوتاه بهترین روش ها را برای شارژ و نگهداری باطری لیفتراک توضیح می دهد.

گام ها

۱- مطمئن شوید که شارژر بطور صحیحی با باطری منطبق شده باشد. این بدین معنی خواهد بود که شارژر ولتاژ خروجی صحیحی (۲۴ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت و غیره) دارد. همچنین، میزان ساعت آمپر خروجی روی شارژر نزدیک منطبق با میزان AH باطری (در حدود ۱۰%) باشد.

۲- مطمئن شوید که کابل های شارژر آسیب ندیده اند یا به خاطر گرما فرسوده نشده اند. باید رابط ها به شکل خوبی باشند، آسیب ندیده یا ترک بر نداشته باشند. همچنین رابط ها نباید سوخته یا سوراخ شده باشند تا اتصال الکتریکی مناسبی را با یکدیگر برقرار کنند.

 • اگر لیفتراک بیش از ۴۰% شارژ باطری را در انتهای روز کاری مصرف کرده است توصیه می شود که باطری برای ۸ ساعت کامل در شارژ قرار داده شود.
 • باطری ها بعد از اینکه کاملا شارژ شده اند آب داده شوند. آب مورد استفاده باید مقطر باشد یا اینکه هیچگونه فلز معدنی در آن نباشد و سطوح آن در هر سلول فقط تا بالای شبکه سوراخ دار پر شده باشند. بیش از حد پر نکنید. به باطری شارژ نشده آب ندهید که می تواند باعث سرریز شدن شود.

۳-  زمان و میزان آبدهی را یادداشت کنید و آن را برای گارانتی حفظ کنید. کارخانه ممکن است که ثبت های عمل آبدهی را بخواهد ببیند.

4-  باطری را برای ۳۰۰ بار در سال برای مدت ۵ سال ( چرخه ۱۵۰۰ بار) برای جلوگیری از ساقط شدن اعتبار، شارژ نکنید.

۵- به باطری اجازه دهید تا ۸ ساعت کلمل در مرحله گازینگ بماند. این کمک خواهد کرد تا الکترولیت (اسید) در کل باطری دوباره به هم بپیوندد و باطری بطور مطلوب و مداومی حفظ شود.

 • درمرحله گازینگ یا شارژ کردن باطری، اکسیژن و هیدروژن تولید می شود. هرگز باطری که در حال شارژ است را با شعله ای روشن بررسی نکنید. هرگز در اطراف باطری سیگار نکشید. باطری را در محلی با تهویه مناسب شارژ کنید و هرگز این عمل را در یک اتاق کوچک انجام ندهید.

۶- شارژ باطری را یک هفته یکبار بطور یکسان برای همه انجام دهید. این چرخه شارژ کردن طولانی تری و اغلب در پایان هفته اجرا می شود.

هشدارها

 • هرگز اشیای فلزی را روی باطری لیفتراک قرار ندهید.
 • هرگز نزدیک باطری، شعله ای روشن نباشد یا جرقه ای زده نشود.
 • همیشه از ایستگاه های خدمات باطری برای وارسی باطری استفاده کنید. باطری لیفتراک می تواند وزنی بیشتر از ۲۰۰۰ پوند (۹۰۰ کیلوگرم) داشته باشد. توصیه می شود برای حمل آن همیشه بیشترین مراقبت انجام شود.   
Page 1 of 3
سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸

آمار سایت

بازدیدکنندگان امروز:24
بازدیدکنندگان دیروز:72
بازدیدکنندگان این ماه:1112
کل بازدیدکنندگان:135747

تماس با ما

 • آدرس فروشگاه: تهران، خیابان قزوین، نرسیده به دوراهی قپان، روبروی بانک رفاه، پلاک 867
 • تلفن فروشگاه: 55721419  - 55738172 - 021
 • آدرس دفتر: تهران، اتوبان نواب صفوی، ساختمان الوند یک، واحد 102
 • تلفن دفتر: 18-55425317 - 021
 • ایمیل: info@iranmachineco.com

 

آدرس پستی