محصولات

قطعات لودر

لودر

لودرها بطور وسيعي در كارهاي ساختماني براي حمل توده مو اد (نظير خاك و سنگ )، بارگيري كاميونها، خاكبرداري، حفاري و گاهي تسطيح (به عنوان بولدوزر ) و غيره بكار گرفته مي شوند. بر خلاف اسكريپرها كه به طور همزمان براي بارگيري و حمل استفاده مي شوند، لودرها همواره بايد به همراه ماشين هاي انتقال دهنده مانند كاميونها به كار گرفته شوند . به طور كلي لودرها قادرند كارهاي مختلفي را كه در 4 دسته زير خلاصه مي شود، انجام دهند:

  • بارگيري ماشين آلات حمل مواد خاكي
  • بلند كردن بار و انتقال آن
  • خاكبرداري
  • تميز كردن قشر سطحي زمين كارگاه

مشخصات فني، قدرت و ظرفيت

لودرها را مي توان بر حسب حجم داخل جام و همچنين وزني كه ميتوانند بلند كنند، تقسيم بندي كرد. لودرها داراي جامهايي به ظرفيت 0.6 متر مكعب تا 20 متر مكعب بر اساس استاندارد SAE  و  0.75 متر مكعب تا 20 متر مكعب براي چرخ زنجيري و 0.15 متر مكعب تا 15 متر مكعب براي چرخ لاستيكي مي باشند. اما آنچه بيشتر مورد استفاده قرار گرفته و رايج مي باشد، لودر با ظرفيت جام 0.76 تا 4 مترمكعب مي باشد. توان لودرها معمولاً از 50 تا 1250 اسب بخار متغير است كه اين محدوده بر حسب كيلووات (KW) از 35 تا 935 تغيير مي كند.
قسمت هاي اصلي ماشين:

لودرها به طور كلي شامل قسمت هاي زير مي باشند:

- موتور
- شاسي
- سيستم هيدروليك
- جام

موتور لودر

موتور نيروي لازم براي حركت را به وجود مي آورد. امروزه اكثر لودرهاي چرخ زنجيري به صورتي ساخته مي شوند كه موتورشانپشت سر راننده قرار گيرد. اين امر می تواند به دو علت باشد. اول اينكه وزن موتور به صورت يك عامل تعديل كننده لنگر حاصل ازوزن جام پر شده از مصالح است . ثانياً اپراتور لودر نزديكتر به فضاي كار خود بوده و كنترل ماشين برايش سهل تر مي شود.

موتور درلودرهاي چرخ لاستيكي بسته به موارد زير مي تواند در جلو يا عقب ماشين قرار بگيرد:

• لودرهاي كوچك با محور گردان جلو داراي موتور در جلوي ماشين هستند.

• لودرهايي كه داراي جام در جلو و بيل در عقب (بكهولودرها) مي باشند به علت بازتر بودن ديد راننده موتورشان در جلوقرار دارد.

• به دليل ايجاد نيروي خنثي كننده لنگر حاصل از وزن جام پر شده و همچنين ايجاد ديد بازتر براي راننده لودرهايبزرگ معمولاً داراي موتور در عقب ماشين هستند.

شاسي

لودرها داراي شاسي تراكتور مي باشند. اين شاسي ها براي لودرهاي چرخ زنجيري يك پارچه هستند و براي لودرهاي چرخلاستيكي مي توانند به صورت كمرشكن باشند.

سيستم هيدروليك

از سيستم هيدروليك اين ماشين براي انتقال نيرو از موتور ماشين به جام آن استفاده مي شود. امروزه با بهينه سازي روغن هايهيدروليك، محافظت در مقابل فرسايش و خوردگي در سيستم هيدروليك افزايش يافته است. همچنين با استفاده از شيرهاي فشار،خطايابي سيستم هاي هيدروليك و اعضاي آن ساده تر شده است. سيستم هاي كنترل الكترونيكي و همچنين سيستم كنترل فرمان به ميزان بسيار زيادي تلاش مورد نياز را كاهش داده و به دقت كنترل افزوده است.

جام

جام لودرها طوري طراحي شده اند كه عمل تخليه را می توانند در ارتفاع 5/2 تا 5/4 متري از پاي لودر انجام دهند. اين قابليت به لودرها امكان مي دهد تا عمل تخليه بار را در کامیون ها و ماشين هاي انتقال به راحتي انجام دهند. عمل بارگيري و تخليه بار لودر، بهناچار با مانور زيادي همراه است. بنابراين اگر فضاي كار محدود باشد، در قدرت مانور لودر ايجاد مشكل خواهد شد. لودرهاي چرخزنجيري مي توانند در جا در محل خود بچرخند، ولي لودرهاي چرخ لاستيكي به فضاي بيشتري براي مانور احتياج دارند، اين نيازمنجر به پيشرفت سريع لودرهاي كمرشكن شده است.

لودرهاي كمر شكن تقريبا در وسط محور جلو و عقب مفصلي شده اند، بنابراين چرخ هاي عقب، چرخ هاي جلو را به حركتدرمي آورند، قدرت چرخش لودرها با اين تكنيك بسيار افزايش مي يابد زيرا محور جلو مي تواند تا 35 درجه از موقعيت مستقيم خود بچرخد.

جام ممكن است در حين عمليات در موقعيت هاي مختلفي از لودر قرار گيرد. در حالتي كه جام به منظور تخليه بار بالا رفته، بر رويابعاد افقي ماشين در سطح زمينه تأثيري ندارد. به همين دليل طول لودر به طور معمول در سطح لاستيك ها در نظر گرفته مي شود. بهطور معمول براي عمل حفاري، دور زدن و تخليه بار در ماشين بارگير، به محلي با طولي دو برابر طول ماشين (طول ماشين برابرفاصله دو چرخ عقب و جلوي ماشين است) احتياج است. لودرهاي كمرشكن می توانند مستقيماً به سمت مصالح قرضه بچرخند و اين توانايي مانور آن ها را در تخليه بار در کامیون هاي دراز نيز كمك مي كند. اين توانايي به لودر اين امكان را مي دهد كه بار خود را دركاميون پخش كند، بدون اينكه مجبور به تغيير مكان خود گردد.

 

 

 

شنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

آمار سایت

بازدیدکنندگان امروز:79
بازدیدکنندگان دیروز:92
بازدیدکنندگان این ماه:333
کل بازدیدکنندگان:160222

تماس با ما

  • آدرس فروشگاه: تهران، خیابان قزوین، نرسیده به دوراهی قپان، روبروی بانک رفاه، پلاک 867
  • تلفن فروشگاه: 55721419  - 55738172 - 021
  • آدرس دفتر: تهران، اتوبان نواب صفوی، ساختمان الوند یک، واحد 102
  • تلفن دفتر: 18-55425317 - 021
  • ایمیل: info@iranmachineco.com

 

آدرس پستی